מעורבות ותרומה לקהילה

אנו בחברת מתן מאמינים במעורבות ותרומה לקהילה ביישובים בהם אנו פועלים.
חברת מתן מעורבת ושותפה בהקמת פרויקטים ושירותים חדשניים, יחד עם ארגוני רווחה ובריאות נוספים.
אנו מאמינים שקהילה בריאה ומתפקדת היא זו המכבדת את מחויבותה לאלו מבין חבריה הזקוקים בתקופות שונות ובמצבים שונים לסיוע ותמיכה.
קהילה חזקה מקדמת ומטפחת את רווחת כל מרכיביה ומבינה שסולידריות חברתית תורמת לאיתנות ברת–קיימא שלה ושל חבריה כולם.

מתוך ערכים של סולידריות ועזרה הדדית, חברת מתן שמה לעצמה מטרה לסייע בפעילות קהילתית למען הקשיש בפרט ובתחומי הרווחה והבריאות בכלל. פינה מיוחדת בלב פעילות החברה שנוסדה בבאר שבע ופועלת מאז ועד היום מתוכה, מוקדשת לאורך כל השנים מאז הקמתה בהוקרת תודה למען אזור הדרום והנגב.

חברת מתן מעורבת ושותפה בהקמת פרוייקטים ושירותים חדשניים, יחד עם ארגוני רווחה ובריאות נוספים. אנו מאמינים שקהילה בריאה ומתפקדת היא זו המכבדת את מחויבותה לאלו מבין חבריה הזקוקים בתקופות שונות ובמצבים שונים לסיוע ותמיכה. קהילה חזקה מקדמת ומטפחת את רווחת כל מרכיביה ומבינה שסולידריות חברתית תורמת לאיתנות ברתקיימא שלה ושל חבריה כולם.

רינה רמות, מייסדת ויו"ר בפועל של חברת "מתן" משמשת מאז 1995 , כיושבת הראש בהתנדבות של עמותת "הבית הקבוצתי", שהינו מערך דיור קהילתי לילדים ונוער עם מוגבלות שכלית התפתחותית. מסגרת זו מציעה חלופה להפניית הילדים למעונות מרוחקים.

עמותת "באר שובע" הוקמה ב 1999 על-ידי מתנדבים מאזור הנגב בשאיפה להיאבק בעוני ובתוצאותיו הקשות ולקדם ביטחון תזונתי. העמותה הקימה מסעדה לנזקקים, בה תמורת שקל אחד, כל אדם מוזמן לסעוד ללא בדיקות זכאות או צורך בהפניות. העמותה נלחמת על הזכות הבסיסית לתזונה בריאה ועל מחויבות המדינה למימוש זכות זו.
חברת מתן תורמת לפעילות השוטפת של "באר שובע" ומשתתפת בה כחברת דירקטוריון מיום היווסדה.

 

במשך למעלה מעשור שחברת מתן תורמת באופן קבוע למרכז הרפואי סורוקה, בית החולים היחיד המשרת את אוכלוסיית הנגב כולה. כל זאת, מתוך הכרה בערך "מעשר כספים" כהלכה ומנהגה של היהדות לתרום לקהילה ולנזקקים בה.

פלטפורמת השותפויות הוקמה בשנת 1994 על ידי "הסוכנות היהודית" וגופים נוספים במטרה לפתח קשר-גשר בין קהילות יהודיות ברחבי העולם לעיר או למועצה בישראל, באמצעות פרויקטים חברתיים מגוונים ועשייה משותפת. אחת מ-45 השותפויות היא זו של "באר שבע – בני שמעון ומונטריאול" התומכת בפרויקטים חינוכיים וקהילתיים רבים ומגוונים על מנת להשפיע ולקדם את הפיתוח הקהילתי. חברת מתן מעורבת בפרויקט "שותפות ביחד", ובמהלך השנים תרמנו מניסיוננו ומהיכרותנו עם מוסדות הקהילה בבאר שבע וסביבתה להצלחת הפרויקט.

בשותפות רבת שנים עם עמותת עמדא (הפועלת לקידום מודעות ושירותים לחולים באלצהיימר ובמחלות דמנטיות אחרות) , חברת מתן הפעילה ברשויות המקומיות בהתנדבות את פרויקט "קשרים וכישורים" לקידום בריאות ולמניעת התדרדרות. חברת מתן העמידה לרשות הפרוייקט עובדת סוציאלית שריכזה והדריכה את הפעילות של המתנדבים והמטפלים המגיעים לבתי הקשישיםהפרויקט הוטמע כחלק מהפעילות השוטפת של החברה במספר ישובים ישובים בארץ.

במהלך השנים האחרונות, ובשיתוף עם "אשל" ,הג'וינט והרשויות המקומיות, מעורבת חברת מתן בקידום תעסוקה למבוגרים שיצאו ממעגל העבודה, סיוע בהכשרתם, בליווי תעסוקתי לאחר ההכשרה ובעידוד פעילות תעסוקתית של קשישים מרותקים בביתם.

בנוסף לפרויקטים אלה, מתגייסים סניפי החברה ברחבי הארץ בכל שנה למיזמים של לשכות הרווחה וארגוני סיוע אחרים למען כלל האוכלוסיה והגיל השלישי בפרט, כגון: מבצעי תרומה, חלוקת מזון לחג וחלוקת שמיכות ותנורים לקשישים נזקקים.

לקבלת מטפל באופן מיידי וללא תשלום*

* בהתאם לשיקול דעתה של החברה