התמודדות המשפחה עם הורה סיעודי

ההורים שלנו, אלו שגידלו אותנו ותמיד היו הדמות החזקה והמטפלת, מזדקנים ולעיתים אף מגיעים למצב סיעודי. הסיטואציה הזו קשה לא רק לקשיש אלא גם למשפחה ובעיקר לילדים אשר צריכים להתמודד עם המצב החדש. הפיכתו של הורה לסיעודי עשוי להיות משבר קשה עבור המשפחה אשר מבינה כי זהו מצב בלתי הפיך שרק ילך ויחמיר ולכן ההתמודדות היא בעיקר נפשית.לחברי הצוות של מתן ניסיון עשיר וידע רב בעזרה ותמיכה במשפחות, אנו מאמינים שעל המשפחה להעניק את החום והאהבה ואילו אנו נעשה את מה שאנחנו מומחים בו- ייעוץ ומתן טיפול סיעודי.

איך להוציא את הטוב ביותר מהמצב?

לעיתים רבות מצב סיעודי של הורה יוצר מתח וריבים בין אחים בעיקר על חלוקת הנטל, העזרה המוצעת- הן פיזית והן כלכלית. הדרך הטובה ביותר להתגבר על המצב היא להפוך אותו לסיטואציה מגבשת, לנסות לעזור האחד לשני, לתמוך אחד בשני, להעריך את המאמצים האחד של השני ולהבין שהוויכוחים נובעים מהלחץ והחרדה.
הורה סיעודי דורש מאיתנו להקדיש יותר משאבים- לעזור עם הקניות והניקיונות, לבקר יותר, להיות באינטראקציה עם המטפל. יחד עם זאת, כאן גם באה ההזדמנות להתפתח כבני האדם ולהוציא יותר מעצמנו, לראות כמה מעצמנו אנו יכולים לתרום לאחר.

ואם קשה או שלא מצליחים להתמודד?

התמודדות עם הורה סיעודי היא קשה נפשית, וזה בסדר. בדיוק לשם כך ישנם יועצים סוציאלים ופסיכולוגיים שהתמחו בתחום זה ויוכלו להעניק לכם "ארגז כלים" אשר יעזור לכם לפתור את הבעיות שצצות במהלך הדרך.

אנו במתן מציעים שירות ליווי וייעוץ חינם למשפחות ולקשישים. כשאנו נותנים את הטיפול הטוב ביותר, למשפחה נשאר רק לאהוב. לפרטים נוספים צרו עימנו קשר

לקבלת מטפל באופן מיידי וללא תשלום*

* בהתאם לשיקול דעתה של החברה