כל אדם המוגדר סיעודי מטעם הביטוח הלאומי ברמה של  150% ו 168% ויש לו 4.5 נקודות A.D.L  (מבחן התלות של ביטוח לאומי) זכאי להיתר העסקה עבור עובדים זרים סיעודיים.
כמו כל עובד, גם העובדים הזרים המועסקים בישראל זכאים לזכויות סוציאליות ולהגנה מפני ניצול של מעסיק.

מהן הזכויות המגיעות לעובדים זרים בסיעוד?

כחלק מזכויותיהם של העובדים הזרים הסיעודיים הם זכאים לתנאי עבודה כמו כל עובד במדינת ישראל הכוללים שכר, דמי נסיעה, ביטוח, דמי הבראה  הפרשות לפנסיה וכדומה. – חברת הסיעוד  נותנת את החלק היחסי בתנאים הסוציאליים. יוצא אם כך, שהמטפלת מקבלת שכר גבוהה יותר (כי היא מקבלת את התנאים הסוציאליים), המשפחה משלימה לשכרה של העובדת פחות. לכן המשפחה "נהנית" מהתנאים הסוציאליים שחברת הסיעוד מפרישה חודש בחודשו. בסוף השנה, המשפחה משלמתלמטפלת את כל התנאים הסוציאליים במלואם.

זכויות אלו ניתנות מחברת הסיעוד אך ישנן כמה זכויות בסיסיות נוספות אותן המטופל או משפחתו צריכים להכיר ולדאוג להן:

מגורים הולמים
לעובד הזר מגיע שטח הולם למגורים מייד עם תחילת העסקתו,. בייחוד כאשר מדובר על עובד העובר לגור בבית המטופל. הדרך הטובה ביותר לייצר תחושה של בית עבור העובד היא לספק לו חדר בגודל סביר, עם פרטיות, ריהוט טוב, גישה לשירותים ומקלחת. אם העובד יצליח להרגיש בבית בחדרו הוא גם ירגיש יותר נינוח ורגוע בעבודה.

ימי מנוחה
חופשה שנתית- עובדים זרים זכאים לחופשה שנתית בתשלום בהתאם לוותק בעבודה: 12 ימי חופש בארבע השנים הראשונות, 15 ימים בשנה החמישית, 16 בשנה השישית, 18 בשביעית.
מנוחה שבועית- העובד זכאי למנוחה שבועית של 36 שעות ברצף הכוללים את אחד מימי סוף השבוע (שישי, שבת או ראשון) לפי בחירתו של העובד.

ימי מחלה
כל עובד זכאי לימי מחלה בתשלום בסך יום וחצי עבור כל חודש שעבד, בסה"כ ניתן לצבור 90 ימי מחלה.  במידה והעובד חולה זמן ממושך זכאי המטופל לקבל שירות חלופי מחברת הסיעוד ממטפלת ישראלית שתסופק ע"י חברת הסיעוד עימה הוא עובד

זכויות נוספות:
דמי הבראה, ימי חג, פיצויי פיטורים והודעה מוקדמת מראש.

שיתוף
מערכת היחסים בין העובד הסיעודי למטופל היא מערכת זוגית לכל דבר ולכן אחד הדברים החשובים ביותר הוא לשתף את העובד במצבו הבריאותי, הפיזי והנפשי האמיתי של המטופל.

התאקלמות טובה
בתקופת ההתאקלמות חשוב לייצר אינטראקציה טובה עם המטפל, להסביר מה הציפיות ממנו, מהן חובותיו ומהן זכויותיו. כמו כן, לאורך כל תקופת השירות   ישנם ביקורי בית על מנת לבדוק לא רק את מצבו של הקשיש וכיצד הוא מסתדר עם המטפל אלא גם לבדוק כיצד המטפל התאקלם וכיצד הוא מסתדר בסביבתו החדשה.

מתן שירותי בריאות דואגים להתאים לכל אדם סיעודי את המטפל או המטפלת הטובים ביותר עבורו. לאחר בחירת העובד הזר הסיעודי אנו נלווה את המשפחה ונעזור בתהליך קליטת העובד והתאקלמותו וביצירת הקשר הרגשי בין העובד למטופל.


לחצו למידע נוסף על העסקת עובדים זרים דרך חברת מתן

לקבלת מטפל באופן מיידי וללא תשלום*

* בהתאם לשיקול דעתה של החברה